Bisiklet Turunda Başlayan Serüven Nikâh Masasında Son Buldu

Yorum · 31 Görüntüleme

Bisiklet Turunda Başlayan Serüven Nikâh Masasında Son Buldu

Bazı aşk hikayeleri vardır, ömür boyu unutulmaz, anlatıla anlatıla bitirilemez. İşte bunlardan bir tanesi Şanlıurfa’da yaşayan İbrahim ve Fatma Bakan çifti için geçerli. Gelin arabası gibi süslenen bisikletleri ile kentte konvoy eşliğinde tur atan çiftin son durağı ise nikah masası oldu.

30 yaşındaki teknisyen İbrahim Bakan çağrı merkezinde çalışan 28 yaşındaki Fatma’ya gönlünü kaptırdı. URBİT adlı Urfa Bisiklet Topluluğu tarafından düzenlenen turda geçen yıl karşılaşan ve tanışan çift bu yıl nikah masasına oturdu.

Birbirlerini tanıyarak hayatlarını birleştirme kararı veren çift süsledikleri bisiklet ile kentte tur attı. 7 bin kilometre pedal çeviren çift Balıklıgöl’e ulaştı. Aynı zamanda arkalarında da 30 kişilik bir ekip bulunuyordu. Çevrede bulunan vatandaşların ise çifte zılgıt ile eşlik ettiği görüldü.

Fatma Bakan tarafından basına yapılan açıklamada 3 yıldır aktif olarak bisiklet kullandığını belirtti. Bu vesile ile eşi ile tanışan gelin farklı bir etkinlik olması ve aynı zamanda farkındalık yaratmak için bu tarz bir karar aldıklarını ifade etti. Gelin arabası olarak bisiklete binmenin güzel bir duygu olduğunu ve dikkat çektiğini, bu tür etkinliklerin ise devamının gelmesini temenni ettiğini söyledi.

İbrahim Bakan ise kentte araç sayısının çok fazla olduğu ve ciddi bir trafik olduğunu belirtti. Bu sebeple bisiklet kullanmanın gerekliliğinin altını çizen Damat halkın desteğini de arkalarına alarak bu yola çıktıklarını ifade etti ve kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Bisiklet Topluluğu Başkanı Mehmet Aslan tarafından yapılan açıklamada da böyle bir etkinliğe vesile oldukları için çifte teşekkür etti. Mutluluğun ortak paylaşımla mümkün olduğunu söyleyen Aslan, bisiklet kullanmaya teşvikin öneminin altını çizdi.

Yorum